Sıkça Sorulan Soruları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.
Daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Erenler İlim Ve Hizmet Vakfı 1997 yılında Allah’ın rızasını kazanmak için kurulmuştur. Kuruluş amacı doğrultusunda saygın eğitim kurumları ve medreseler açma şiarı gütmektedir. Buna binaen ehl-i sünnet ve’l cemaat inancında dünyayı sevmeyen hocalar yetiştirmek temel gayesidir.

1989 yılı bizim için de yeniden doğduğumuz bir yıl oldu. Allah celle celaluhu’nun nazlı kulu Şeyh Mahmud Ustaosmanoğlu Efendi Hazretleriyle tanıştıktan sonra yaşadığımız hayatın içinde bulunduğumuz dünya zindanından ibaret olmadığını anladık. Bağlılığımız; Hilkatin Fatihası, Nübüvvetin Hatimesi, Kainatın Efendisi Hazreti Muhammed (S.A.V) ve O’nun tertemiz Ashabı ile Ehl-i Sünnet ve’l Cemaat düşüncesinin şanlı temsilcileri olan ulemanın ve sohbetleri ziya, nazarları deva, kelamları sadra şifa olan Altın Silsilenin idrak ve anlayışı doğrultusundadır.

Erenler Vakfının gayesi; Cemiyetin hak ve imtiyazını, kendi hakkından üstün tutan, kul olarak yaratılmış olma bilincine sahip, dünyanın peşinden gitmeden dünyayı peşinden götüren, geçmişine hayran, geleceği tarafından örnek alınan, minnetle hizmet etmeyip, halka ve Hakk’a hizmeti minnet bilen, haksızlık ve zulmün karşısında dik dururken, hakikatin karşısında eğilmeyi en büyük şeref bilen, öğrenmenin amel için, amelin de Allah için olduğunun idrakinde, her şeyini kaybetse de inancını kaybetmeyen, mukaddesatına sahip, vefakar, mürüvvet sahibi, itibarlı, nezaketli, şahsiyetli, diğerkam, ali himmet, dünyevi sorumluluklarına herkesten çok sahip olduğu halde dünyayı sevmeyen, şahsi tekamülüyle beraber cemiyetin tekamülü için çalışan, fakirliğin insan olmaya mani olmadığına inanan, yalnızca kendi muhitinin ve zamanının hocası olmayıp, bütün zamanların ve mekanların üstadı olan, sahip olduğu imana aksiyon kazandıracak aklı inşa iddiasında ve gayretinde olan hocalar ve fertler yetiştirmektir. Ve bunun için lazım olan saygın eğitim kurumları ile medreseler açmaktır.

Web sitemiz de sağ üstte bulunan TALEBE OL butonuna tıklayarak istenilen bilgileri girip bize gönderebilirsiniz. Bilgileriniz Ehil Hocalarımız tarafından incelenip en kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Erenler Vakfı olarak temel değerlerimiz doğrultusunda vermiş olduğumuz tüm eğitimleri ücretsiz yapmaktayız. Gönül verenlerimiz ve bağışçılarımız tarafından talebelerimizin ihtiyaçları ve eğitim giderleri karşılanmaktadır.

Eğitim süreleri alınan eğitimin içeriğine göre 1 ila 4 yıla kadar sürebilmektedir. Daha fazla bilgi edinebilmek için lütfen sitemizin üst kısmında bulunan EĞİTİM sekmesinden inceleyiniz.  

Medreselerimiz de İslam ahlâkına uygun sahasında mûteber hocalar yetiştirilmektedir. Medreselerimizde verilen eğitimler hakkında detaylı bilgi almak için EĞİTİM sayfamızı ziyaret edebilir veya bizimle 0850 303 10 44 numaralı telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz.

Derneklerimiz de Temel Dini Eğitimler, Sohbetler ve Emr-i Bi’l Maruf çalışmaları yürütülmektedir. Derneklerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için DERNEKLER sayfasını ziyaret edebilir veya bizimle 0850 303 10 44 numaralı telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz. 

Size yakın Medrese ve Derneklerimizi öğrenmek için; sitemizin üst sekmesinde bulunan KURUMSAL butonun altında ki MEDRESELER ve DERNEKLER sekmelerine tıklayarak yakınınızda ki kurumlarımızı görebilirsiniz. Detaylı bilgi için 0850 303 10 44 numaralı telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bağışlarınız web sitemiz de sağ üstte bulunan BAGIŞ butonuna tıklayarak, yapmak istediğiniz bağış türünü seçip nakit veya kredi kartı ile hızlıca yapabilirsiniz. Hesap numaralarımızı görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bağışla alakalı soru ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibata geçiniz. 0 (850) 303 10 44

Erenler Vakfı bünyesinde ücretsiz olarak eğitim gören 1500 civarı ilim talebesine eğitim bursu, yemek ve konaklama olarak tüm bağışlarınızı değerlendiriyoruz.

Bağışlarınızı; üye girişi yaparak hesabım sayfasından takip edebilirsiniz. Bağışlarınızla alakalı detaylı bilgi almak için 0 (850) 303 10 44 numaralı telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Başka sorularınız mı var?

Daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın