Gün içerisinde dünya meşgaleleri ile meşgul olan insanımızın manevi yönünü zenginleştirmek niyetiyle kurulan derneklerimiz, bulundukları bölgelerde toplumun bütün bireylerine ayrı ayrı hizmet etme çabasındadır. Yaşına, mesleğine, ırkına, rengine, siyasi görüşüne bakılmaksızın 7 den 70 e herkese kapısını ve gönlünü sonuna kadar açık tutar derneklerimiz.

Derneklerde vazifeli Hocalarımız sık aralıklarla mahallenin esnafına uğrayıp tatlı selamıyla, güler yüzüyle neşe ve kederlerine ortak olur. Yaşlıların gönlünü alır, onların tecrübelerinden faydalanır, gençlere ve çocuklara yön verir, bir araya getirip dini ve sosyal meclisler oluşturur. Bulunduğu bölge insanının düğün ve canaze gibi mutlu ve üzüntülü günlerinde onlarla beraber olur. Kuran-ı Kerimı bilmeyen, namaz kılmayan, Mevlası ila barışık olmayan tek bir insan dahi kalmayana kadar mücadele eder. İnsanların ihtiyacına göre bölgesinde haftanın belirli günleri vaaz-u nasihatlar edip, diğer ilim alanlarında meclisler oluşturur. Günü ve saati belirlerken insanların rahatça katılabilecekleri vakitleri seçer, diğer gam davranışlarıyla Hakkın ve halkın sevgisini kazanmaya çalışır.

Özetle derneklerimiz, dini ve manevi hizmetleri insanımızın mahallesine, evine, dükkanına, kapısına kadar götürmeyi hedefleyen İrşad merkezleridir.

Bizi Arayın

Derneklerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.